Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Pierwsze przymrozki - idą święta

13.08.2019

Pierwsze przymrozki - idą święta

Dzyń, dzyń, dzyń – słychać dzwonki sań. Każdego roku z zupełną niecierpliwością dzieci na całym świecie oczekują mojego przyjścia, podarków przynoszonych przeze mnie i całej magii świąt, która się z tym wiąże. Kiedy tylko na ziemi pojawią się pierwsze oznaki mrozu, powietrze zacznie robić się nieco gęstsze a dym wydobywający się z kominów opadać zacznie bardzo niziutko jakby działało na niego ziemskie przyciąganie, w powietrzu wyczuwamy cudowną aurę świąt Bożego Narodzenia.

Jeszcze zanim z nieba spadnie śniegowy puch w wiosce Świętego Mikołaja zaczynają się gorączkowe przygotowania. Zaczyna się oczywiście od listów pisanych przez dzieci, jakie trafiają do mojego domu. Są ich rzecz jasna tysiące, a nawet miliony, jednak staram się wszystkie samodzielnie czytać i skrupulatnie a przy tym jak najbardziej sprawiedliwie rozpatrywać. Po dokonaniu tych czynności kieruję je do pracowni Świętego Mikołaja, gdzie pracowite elfy przygotowują poszczególne zabawki. W tym czasie cała wioska, w której mieszkam staje się coraz bardziej kolorowa. Drzewka choinkowe ozdabiane są lampkami mieniącymi się najróżniejszymi barwami, bombkami a także łańcuchami. Nad drzwiami domów zawieszane zostają świąteczne stroiki a w sercach mieszkańców zaczyna panować spokój i radość. Nie tylko wioska Świętego Mikołaja uroczyście przygotowuje się do świąt. Na całym świecie galerie handlowe, duże sklepy, markety, rynki itd. wyposażane są we wszelkie atrakcje, które często z dużym wyprzedzeniem zwiastują nadejście świąt Bożego Narodzenia. W pełnej krasie ów ozdoby, czekoladowe figurki przypominające brodatego pana w czerwonym stroju (czyli mnie samego), migoczące lampki i strzelające w niebo choinki, obserwować mogę podróżując w wigilijną noc wraz z moimi reniferami po najróżniejszych zakątkach świata.

Zanim jednak wyruszę w podróż otrzymuję informacje, jakie zwyczaje panują w kolejnych krajach, co robi się w poszczególnych domach, by poczuć, że nadchodzą święta. Dowiaduję się bardzo ciekawych rzeczy. Wiem, że w większości domów młodsze dzieci ubierają choinkę a starsze pomagają mamie w przygotowywaniu wigilijnych przysmaków. W galeriach handlowych moi zastępcy wysłuchują życzeń dzieci i obdarowują je podarkami. Ponadto organizowane są specjalne świąteczne akcje dla dzieci z Domów Dziecka. Świąteczny klimat to bowiem nie tylko sam wieczór wigilijny, ale o wiele dłuższy czas.

Stwórz wiadomość

Podaruj radość

Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w domu Mikołaja
Zamów Nowy film 2019 i odbierz swój rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 452205 osób
NewsletterZapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Przepisz wynik działania: 2 + 7
Wysłaliśmy rabat na Twojego maila.