Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Blog

12.05.2016

Pierwsze przymrozki - idą święta

przymrozkiDzyń, dzyń, dzyń – słychać dzwonki sań. Każdego roku z zupełną niecierpliwością dzieci na całym świecie oczekują mojego przyjścia, podarków przynoszonych przeze mnie i całej magii świąt, która się z tym wiąże. Kiedy tylko na ziemi pojawią się pierwsze oznaki mrozu, powietrze zacznie robić się nieco gęstsze a dym wydobywający się z kominów opadać zacznie bardzo niziutko jakby działało na niego ziemskie przyciąganie, w powietrzu wyczuwamy cudowną aurę świąt Bożego Narodzenia.

Jeszcze zanim z nieba spadnie śniegowy puch w wiosce Świętego Mikołaja zaczynają się gorączkowe przygotowania. Zaczyna się oczywiście od listów pisanych przez dzieci, jakie trafiają do mojego domu. Są ich rzecz jasna tysiące, a nawet miliony, jednak staram się wszystkie samodzielnie czytać i skrupulatnie a przy tym jak najbardziej sprawiedliwie rozpatrywać. Po dokonaniu tych czynności kieruję je do pracowni Świętego Mikołaja, gdzie pracowite elfy przygotowują poszczególne zabawki. W tym czasie cała wioska, w której mieszkam staje się coraz bardziej kolorowa. Drzewka choinkowe ozdabiane są lampkami mieniącymi się najróżniejszymi barwami, bombkami a także łańcuchami. Nad drzwiami domów zawieszane zostają świąteczne stroiki a w sercach mieszkańców zaczyna panować spokój i radość. Nie tylko wioska Świętego Mikołaja uroczyście przygotowuje się do świąt. Na całym świecie galerie handlowe, duże sklepy, markety, rynki itd. wyposażane są we wszelkie atrakcje, które często z dużym wyprzedzeniem zwiastują nadejście świąt Bożego Narodzenia. W pełnej krasie ów ozdoby, czekoladowe figurki przypominające brodatego pana w czerwonym stroju (czyli mnie samego), migoczące lampki i strzelające w niebo choinki, obserwować mogę podróżując w wigilijną noc wraz z moimi reniferami po najróżniejszych zakątkach świata.

Zanim jednak wyruszę w podróż otrzymuję informacje, jakie zwyczaje panują w kolejnych krajach, co robi się w poszczególnych domach, by poczuć, że nadchodzą święta. Dowiaduję się bardzo ciekawych rzeczy. Wiem, że w większości domów młodsze dzieci ubierają choinkę a starsze pomagają mamie w przygotowywaniu wigilijnych przysmaków. W galeriach handlowych moi zastępcy wysłuchują życzeń dzieci i obdarowują je podarkami. Ponadto organizowane są specjalne świąteczne akcje dla dzieci z Domów Dziecka. Świąteczny klimat to bowiem nie tylko sam wieczór wigilijny, ale o wiele dłuższy czas.

Stwórz wiadomość

Podaruj radość

Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w domu Mikołaja
Zamów Nowy film 2019 i odbierz swój rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 487026 osób
NewsletterZapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Wysłaliśmy rabat na Twojego maila.