Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Pamiętnik Świętego Mikołaja

01.08.2018

Zamieć w Norwegii.

Nastał marzec. W większości krajów europejskich powolnymi krokami nadchodzi wiosna. Ale nie tutaj! W Norwegii śnieg nadal sypie białymi płatkami, a dzieci lepią bałwany. Udało nam się dowiedzieć o czym marzą dzieci zanim przegoniła nas ogromna zamieć, zupełnie znikąd! Przynajmniej udało się nam dostać kubek gorącej czekolady zanim ruszyliśmy dalej. Jeszcze tylko zapiszę w swoim dzienniku: tradycyjne zabawki są tutaj coraz popularniejsze – dzieci uwielbiają gry planszowe. Elfi schował swój notes do torby i ruszył w stronę sań Mikołaja.

Podróż Mikołaja. Start!

Pewnego razu, gdy Święty Mikołaj miał wyjątkowo trochę wolnego czasu, usiadł rozmyślając o prezentach na nadchodzący rok. Czy wszystkie dzieci były wystarczająco grzeczne? Jeśli tak, to o jakich marzą prezentach? Jak to sprawdzić? - Powinienem zapytać moich elfów – powiedział Mikołaj. I tak właśnie zrobił. Mikołaj udał się do swoich małych pomocników i zapytał: - Dzieci dostają od nas co roku mnóstwo prezentów, ale skąd wiemy, że właśnie o takich marzą? - Może powinniśmy sprawdzić to osobiście? – zasugerował jeden z elfów - To świetny pomysł! – odrzekł Mikołaj – Powinniśmy niezwłocznie wyruszyć w podróż, żeby zdążyć przed świętami. Kilka minut później cały zaprzęg reniferów był już gotowy do drogi. Siedząc w swoich wielkich saniach Mikołaj powiedział: - Mamy tylko kilka miesięcy, żeby się przygotować i sprawdzić o czym naprawdę marzą dzieci. Ruszajmy w drogę!

O czym śni Św. Mikołaj ?

Śniło mi się dziś, że wiozłem dla dzieci prezenty. Mknęliśmy po przestworzach niczym po wielkiej białej sali pełnej mięciutkich poduszek. Renifery dziarsko ciągnęły ciężkie sanie z prezentami. Rozentuzjazmowane Elfy biegały i skakały, nie przejmując się, gdy kolejny pakunek spadał w czeluście oceanu. Co jakiś czas odwracałem się i wołałem:

- Kochane Elfy pamiętajcie o pasach bezpieczeństwa - muszą być cały czas zapięte!

Wiatr dął z całej siły, a przestraszone renifery odmawiały współpracy. Chociaż zbierało się na burzę śnieżną Elfy nie chciały zapinać pasów. Przeskakiwały z jednego końca sań na drugi, by podziwiać świat z każdej strony…

Tak to jest, kiedy Święta coraz bliżej - wszyscy troszkę się denerwujemy. Miejmy nadzieję, że burza śnieżna nas ominie, Elfy będą grzeczne i trafimy na czas do wszystkich domów!

12.12.2016

Przygotowania do Świąt trwają w najlepsze!

W przedświątecznym okresie najstarszym elfom zdarzają się pomyłki... Ba, nawet sam Mikołaj zaliczy czasem jakąś gafę! Wczoraj na przykład moje elfiki urządziły sobie mecz. Testowały piłkę - prezent dla 5-letniego Filipa, którego największym idolem jest Robert Lewandowski. W tym szalonym biegu strąciły buteleczkę atramentu. Czarny jak smoła strumień rozbryzgał się po świeżo napisanych listach. No to ładnie! Przez chwilę wydawało się, że jesteśmy ugotowani! Próbując uratować korespondencję doszedłem jednak do wniosku, że dobrze się stało - do tych listów wkradło się całkiem sporo chochlików. Ależby się dzieci ze mnie śmiały, gdyby dostały listy z błędami!

Z kolei Rudolf wybrał się na przebieżkę z kolegami. Przed Świętami intensywnie pracuje nad formą! Długo nie wracał, więc poszedłem go szukać... Wypatrywałem go po całym lesie wołając - Ruuudolf, gdzie jesteeeeś ? Po chwili spostrzegłem jak kilka choinek podejrzanie się trzesie, a spod nich wystają dobrze znajome kopytka. Jak się okazało, biedak zaplątał się rogami w konary drzew. Trochę to trwało, za nim udało mi się go oswobodzić! Po powrocie dałem Rudolfikowi miskę jagód, dzięki czemu - na szczeście - szybko odzyskał animusz. Jak widzicie, potyczki zdarzają się wszystkim... Nie warto się nimi martwić. Ciekaw jestem jak Wam, kochane dzieci - upływa czas świątecznych przygotowań ? Do zobaczenia wkrótce!

Stwórz wiadomość
Podaruj radość
Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w domu Mikołaja
Zamów Nowy film 2019 i odbierz swój rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 452205 osób
NewsletterZapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Przepisz wynik działania: 2 + 5
Wysłaliśmy rabat na Twojego maila.