Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Jak pisać listy?

13.08.2019

Jak pisać listy?

Właściwie wszystkie dzieci na całym świecie - nawet te, które jeszcze nie umieją porządnie pisać - pragną wysłać list do Świętego Mikołaja. Będąc ów brodatym panem w czerwonym stroju i z dużym brzuchem, którego imię wywołuje uśmiech na twarzy każdego malucha, doskonale zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji i zamierzam dostarczyć wam jak najlepszych wskazówek, które pomogą wam szybko nauczyć się pisać wspaniałe i nie pozostawiające nic do życzenia listy do mnie.

Po pierwsze, jeśli jesteś wcześniej wspomnianym malcem, który jeszcze nie potrafi pisać, to wcale nie musisz prosić o pomoc żadnego dorosłego, wystarczy, że narysujesz to, co chciałeś mi przekazać – być może tego typu „list” okaże się jeszcze lepszą formą, niż tradycyjny. Możesz oczywiście skorzystać z pomocy dorosłego, na przykład mamy, która zapisze wszystko, co będziesz chciał mi przekazać. Jeśli jesteś nieco starszym dzieckiem, które posiadło już umiejętność pisania, to postaraj się, by twój list był jak najbardziej precyzyjny i jednocześnie przyjemny dla odbiorcy (czyli dla mnie). Na początku zwróć się do mnie w jakiś miły sposób, może to być na przykład „Drogi Święty Mikołaju”. Później przedstaw się – napisz jak masz na imię, ile masz lat, do której klasy chodzisz, co lubisz robić w wolnym czasie. Nie zapomnij dodać czy byłeś w tym roku grzeczny i czy twoim zdaniem zasługujesz na prezenty. Kolejno napisz czego życzyłbyś sobie na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Pamiętaj, że nie musisz prosić tylko o rzeczy materialne, zawsze w cenie pozostaje bowiem na przykład uśmiech na twarzach bliskich ci osób. Tego typu prezentów nie znajdziesz na pewno pod choinką, ale prosząc o nie być może sprawisz, że się pojawią. Kiedy wymienisz i uzasadnisz swoje prośby pożegnaj się ze mną – pamiętaj, że to, że jestem Świętym Mikołajem i pracuję w wigilijną noc, nie oznacza, że nie zasługuję na życzenia. Do swojego listu dołączyć możesz rysunek – dzięki niemu ułatwisz pracę moim wspaniałym pomocnikom, czyli pracowitym elfom, które będą miały od razu pełny obraz tego, jak ma wyglądać przygotowywana specjalnie dla ciebie zabawka. Swój list napisać możesz na zwykłej kartce, ale możesz użyć w tym celu również kolorowej (pachnącej) papeterii. Pamiętaj, że staranność, z jaką wykonasz swój list będzie świadczyła o tobie samym. Pamiętaj także, by list umieścić w kopercie i odpowiednio zaadresować - niekoniecznie w polu „odbiorca” musisz wpisywać Święty Mikołaj, pani Mikołajowa bowiem bardzo cieszy się, gdy listy przychodzą na jej nazwisko.

Stwórz wiadomość

Podaruj radość

Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w domu Mikołaja
Zamów Nowy film 2019 i odbierz swój rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 452205 osób
NewsletterZapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Przepisz wynik działania: 9 + 5
Wysłaliśmy rabat na Twojego maila.