Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Jak bezstresowo spędzić święta?

13.08.2019

Jak bezstresowo spędzić święta?

Boże Narodzenie - dla dzieci czas słodkiej beztroski, dla dorosłych bywa sporym wyzwaniem. Zamiast relaksu, spada na nich ogrom spraw organizacyjnych. Spotkania z dawno nie widzianą rodziną to kolejne źródło burzliwych emocji. Jak uszczęśliwić uczestników wspólnego przyjęcia, kiedy każdy ma na nie inny pomysł? Czy poddać się tradycyjnym ceremoniom, czy potraktować święta jako wakacje. Co robić, kiedy wizja świątecznego przedsięwzięcia bardziej przeraża niż cieszy?

Święta dla dzieci dużych i małych

Święta mogą być fajne! Pod warunkiem, że nie traktujemy ich jak konkursu do MasterChef, ani nie próbujemy być lepsi niż perfekcyjna pani domu... Nasz dom nie musi wyglądać idealnie. Wystarczy, że skupimy się na najważniejszych dla nas kwestiach. Bardzo pomocna będzie sporządzona wspólnie z domownikami lista niezbędnych rzeczy do wykonania. W ten sposób, można nie tylko lepiej rozdysponować obowiązki, ale też zaangażować w święta dzieci. Jeśli powierzymy im jakieś zadania zamiast przeganiać z kąta w kąt - będą miały szansę poczuć się naprawdę potrzebne!

Najlepszy prezent – czas dla siebie

Spotkania rodzinne bywają powodem wielu pozytywnych emocji. Zwykle są też bardzo eksploatujące. Kiedy przez kilka kolejnych dni spędzamy czas w tłumie, wśród intensywnych rozmów, okrzyków – trudno zachować spokój ducha. Dlatego najlepiej uwzględnić w świątecznym rozkładzie dnia czas tylko dla siebie, który pozwoli Wam się odbudować i naładować nową energią.

Jednym z największych świątecznych absurdów jest stres związany z koniecznością produkowania dużej ilości jedzenia. Najpierw męczymy się przy wielogodzinnym gotowaniu, a później przy trawieniu tego nadmiaru jedzenia. Czujemy się ociężali i zupełnie pozbawieni energii. Duża część świątecznych potraw po prostu ląduje w koszu. A wystarczyłoby po prostu przygotować mniej posiłków. W razie gdyby czegoś zabrakło, zawsze można przecież zarządzić wspólne gotowanie, jako integrującą rozrywkę uczestników świątecznego przyjęcia!

Program na Boże Narodzenie

Nie dajmy sie zwariować chaosowi rodzinnych spotkań! Pomoże nam w tym ramowy plan poszczególnych dni. Dzięki niemu łatwiej ustalić, że gdy dziadkowie będą w kościele, gospodarze z dziećmi będą spędzać czas na łyżwach itp.

Plany nie muszą być realizowane w stu procentach, ale przynajmniej częściowo pozwolą uniknąć niekończących się dyskusji, a nawet sprzeczek i wzajemnych pretensji dotyczących spędzania świąt. Podczas wspólnego tworzenia gwiazdkowego scenariusza każdy w rodzinie odkrywa, co jest dla niego priorytetem. Które ze świątecznych zwyczajów chciałby celebrować, a które mógłby zupełnie pominąć.

Życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy byście spędzili Gwiazdkę w doskonałej atmosferze, która na długo zapisze się w Waszej pamięci!

 
Stwórz wiadomość
Podaruj radość
Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w domu Mikołaja
Zamów Nowy film 2019 i odbierz swój rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 452205 osób
NewsletterZapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Przepisz wynik działania: 6 + 5
Wysłaliśmy rabat na Twojego maila.