Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Edukacyjne prezenty od Świętego Mikołaja

13.08.2019

Edukacyjne prezenty od Świętego Mikołaja

*** list od Mikołaja *** wideo od Mikołaja ***

Święta to czas uśmiechu, zabawy i radości. I choć niemalże każdy z nas uwielbia ten szczególny, magiczny okres, jaki ma miejsce wyłącznie raz w ciągu całego roku, to jednak w praktyce Święta Bożego Narodzenia ukochały sobie zwłaszcza dzieci. Z jakiego powodu? Naturalnie z uwagi na prezenty otrzymywane od samego, Świętego Mikołaja. Oczywiście w dostarczeniu takowych pomagają Świętemu Mikołajowi nie tylko elfy, ale również rodzice maluchów. Na jakiego typu upominek warto się zdecydować? Jednym z lepszych wyborów może okazać się prezent w postaci zabawki edukacyjnej. Jakiej konkretnie?

Dla małego muzyka

Talent muzyczny to wyjątkowy dar, który warto kształtować już od najmłodszych lat. Jeśli twoje dziecko wykazuje uzdolnienia we wspomnianym kierunku, lubi śpiewać lub marzy o grze na konkretnym instrumencie, to idealnym prezentem pod choinkę może okazać się upominek w postaci muzycznej zabawki edukacyjnej. Jakiej? Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy. W kategorii tańszych prezentów godnymi polecenia artykułami są np. cymbałki czy prosty, drewniany flet. Te niezwykle proste w obsłudze instrumenty będą stanowić wspaniały wstęp do świata muzyki dla najmłodszych. Jeśli zaś dysponujemy nieco zasobniejszym budżetem, warto bliżej przyjrzeć się zestawom muzycznym dla najmłodszych. W wielu sklepach z zabawkami bez problemu znajdziemy zestawy do gry na perkusji, pianinie czy też mikrofony ze statywem.

Nauka języków obcych

W obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego powoli staje się standardem. Nie jest natomiast tajemnicą, że największą ilość wiedzy jesteśmy w stanie przyswoić w młodym wieku. Z tego względu to właśnie dzieciom najłatwiej przychodzi nauka różnego rodzaju przedmiotów, w tym oczywiście również języków obcych. Właśnie z tego względu idealnym prezentem pod choinkę będzie gra edukacyjna, mająca na celu zapoznanie dziecka z podstawami dowolnie wybranego języka obcego. W ofercie sklepów z zabawkami znajdziemy między innymi gry memory, polegające na dopasowaniu dwóch, takich samych obrazów. Rzecz jasna nazwy przedmiotów znajdujących się na kartonikach napisane są w języku obcym. Dzięki temu dziecko uczy się nowych słówek bazując na zasadzie skojarzeń. Innym typem zabawek edukacyjnych mających na celu naukę języków obcych są tablety językowe.

Czytamy i liczymy

Nauka czytania, pisania oraz liczenia nie każdemu dziecku przychodzi z równą łatwością. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym możemy pomóc maluchowi w opanowaniu wspomnianych umiejętności. W kategorii upominków pod choinkę, których cena nie przekracza kilkunastu złotych, warto zwrócić uwagę na magnesy w kształcie literek czy cyferek. Dzięki nim dziecko może układać proste słowa czy równania matematyczne na niemalże każdej, metalowej powierzchni. Ten typ zabawki świetnie sprawdza się w przypadku, kiedy jednym z ulubionych zajęć dziecka jest pomoc rodzicom w przygotowywaniu posiłku. Wówczas każde wyjęcie konkretnego produktu z wnętrza lodówki będzie równoznaczne z rozwiązaniem kolejnego równania czy też odczytaniem bądź ułożeniem nowego słowa. W nieco droższej wersji możemy pokusić się o zakup całej tablicy magnetycznej, na której często umieszczona bywa dodatkowa plansza z zegarek, umożliwiająca naukę odczytywania godziny.

Stwórz wiadomość

Podaruj radość

Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w domu Mikołaja
Zamów Nowy film 2019 i odbierz swój rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 452205 osób
NewsletterZapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Przepisz wynik działania: 3 + 7
Wysłaliśmy rabat na Twojego maila.