Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Blog

20.02.2019

Bajki i filmy animowane dla dzieci

 Bajki animowane dla dzieci 

Bajki i filmy animowane dla dzieci dostosowywane są do wieku i potrzeb najmłodszych. Dzięki temu maluch przenosi się w magiczny świat i wraz z wyjątkowymi bohaterami przeżywa ciekawe przygody. Ponadto, uczy się nowych rzeczy. Poniżej przedstawiamy bajki animowane - naszym zdaniem warto obejrzeć wszystkie.

 1. Bolek i Lolek

Jak bajki animowane dla dzieci to obowiązkowo Bolek i Lolek. Któż z nas nie zna tych wesołych bohaterów? Ich przygody nie mają końca! My polecamy bajkę o Bolku i Lolku na wakacjach. Morska przygoda naszych bohaterów każdemu poprawi nastrój. 

2. Krecik i Panda Leśne zawody sportowe

Zbliżają się leśne zawody sportowe, jak poradzą sobie w różnych konkurencjach, na przykład w pchnięciu kulą czy skoku w dal zabawna panda, kret, żółwik, żaba i inne zwierzęta? Warto obejrzeć!

3. Śpiewające Brzdące – Nieznajomy

Bajka przestrzega przed otwieraniem drzwi nieznajomym, w szczególności, gdy rodziców nie ma w domu. W ciekawy sposób zostaje pokazane, że nawet, gdy dana osoba wygląda miło i przyjaźnie nie można wpuścić jej do domu. Wszystkiemu towarzyszy skoczna melodyjka. Jak widać bajki animowane dla dzieci nie tylko bawią, ale też uczą. 

4. LEGO FriendsAndrea

Emma Mia, Olivia oraz Stephani to zwariowane, odważne i bardzo sympatyczne dziewczynki, które w tym odcinku wezmą udział pokazie talentów. Czy ich występy będą udane i jak zdolności skomentuje srogie jury? Zapraszamy do oglądania!

5. Czerwony Kapturek

Bajki animowane dla dzieci to równeiż Czerwony Kapturek. Bajka o Czerwonym Kapturku to historia o wesołej dziewczynce, kochającej, chorej babci, złym wilku i dzielnym myśliwym. Czerwony kapturek wyrusza do swojej babci, która mieszka w chatce w lesie, dziewczynka nie ma pojęcia, ile przygód przyniesie jej ten dzień. 

6. Stoliczku, nakryj się!

Stoliczek, na którym, gdy tylko o to poprosimy pojawiają się smaczne dania i różnego typu rarytasy przydałby się każdemu z nas. Chłopca, bohatera naszej bajki animowanej dla dzieci, który otrzymał właśnie taki stoliczek czekają liczne przygody, które z pewnością spodobają się maluchom.  

7. Trzy małe świnki

Trzy małe świnki opuszczają rodzinny dom i wyruszają, by zbudować własne. Jak poradzą sobie w dorosłym życiu? Bajka w doskonały sposób pokazuje, co jest w życiu ważne i, że lenistwo oraz droga na skróty nie popłacają. Jak widać bajki animowane dla dzieci również uczą. 

8. Piernikowy Ludzik Sympatyczne małżeństwo wiedzie spokojne życie w chacie. Niestety, małżeństwo nie ma dzieci, co ich bardzo martwi. Pewnego dnie gospodyni piecze piernikowego ludzika, który ożywa!

9. Czarnoksiężnik z Krainy Oz Tornado przenosi Dorotkę wraz z całym domem do fantastycznej krainy. Okazuje się, że jej dom podczas lądowania przygniata złą wiedźmę, za co wszyscy są dziewczynce wdzięczni.  To nie koniec przygód. Aby Dorotka wróciła do domu musi poprosić o pomoc Czarnoksiężnika z OZ.

10. Kruk i Lis

Bajki animowane dla dzieci przeniosą nas w zaczarowany świat. W tej opowieści przenosimy się do lasu, w którym mieszkają wyjątkowe zwierzęta. Każde zwierzę ma jakąś cechę szczególną, lew jest odważny, małpy psotliwe, a kruk bardzo samolubny. Pewnego razu zwierzęta postanawiają dać krukowi nauczkę. 

Dlaczego warto oglądać filmy animowane dla dzieci?

Mądre, fajne bajki spodobają sie nie tylko najmłodszym, ale również nieco starszym. Filmy animowane dla dzieci rozbudzają ciekawość świata, rozwijają wyobraźnię i kreatywność. To nie koniec, w bajkach często zawarte są morał lub nauka, dzięki czemu maluch poznaje podstawowe prawdy życiowe. Co więcej, po obejrzeniu bajki warto porozmawiać z maluchem na temat bohaterów i ich przygód, wtedy dziecko będzie udoskonalać swoją pamięć.

Dodać na dole "Bajki animowane - kiedy powstały

Bajki animowane dla dzieci mają wielu miłośników i to w różnym wieku. Czy wiecie, kiedy powstały filmy animowane dla dzieci? Początki znanych dziś filmów animowanych sięgają końca XIX i początku XX wieku. Pierwszy krótkometrażowy film animowany - Zabawne grymasy śmiesznych twarzy, powstał po opracowaniu technologii zdjęć poklatkowych, w 1906 roku. Jeśli chodzi o polskie filmy animowane dla dzieci, to początki przypadają na czasy po II Wojnie Światowej. Jedną z pierwszych propozycji był to film lalkowy Za Króla Krakusa z 1947 roku. 

Stwórz wiadomość
Podaruj radość
Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w domu Mikołaja
Zamów Nowy film 2019 i odbierz swój rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 527048 osób
NewsletterZapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Wysłaliśmy rabat na Twojego maila.