Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

5 pomysłów na bezśnieżne święta

13.08.2019

5 pomysłów na bezśnieżne święta

W ostatnich latach coraz trudniej o białe Święta. Kto spędza Boże Narodzenie w mieście, częściej może liczyć na taniec w deszczu niż na lepienie bałwana. Cóż, jak mawiał Wujek Dobra Rada „Klimat był od zawsze przeciwko nam, ale to jeszcze nie powód, żeby mówić brzydkie wyrazy, prawda? Właśnie! Poniżej zebraliśmy dla Was kilka pomysłów, jak ciekawie spędzić rodzinne Święta, mimo braku śniegu za oknem.

1.Kolędy karaoke

kolędy karaoke

 Śpiewać każdy może! Jednak do nucenia wspólnych kolęd nie każdy jest w stanie się przełamać. Trochę to patetyczne, trochę ryzykowne... Co innego, kiedy chodzi o śpiewanie kolędniczych hitów z linią melodyczną w tle! Nie trzeba martwić się o teksty, nie ma kłótni pt. “którą wersję śpiewamy”, a koncepcja żartu pozwala szybko przełamać lody i dołączyć do zabawy bez strachu o swoją reputację.


2. Gry planszowe

Planszówki
Scrabble, Monopol, Chińczyk... nic tak nie łączy ludzi jak kultowe gry planszowe lub karciane. Znane od pokoleń gry to świetny pretekst, by wreszcie odejść od stołu, przerwać niekończące się dyskusje o polityce i zapewnić sobie dawkę dobrej rozrywki! Gry planszowe budzą sentyment osób starszych, są okazją do miłych wspomnień. W dzieciach wzmagają ciekawość i koncentrację, przez co mniej histerycznie reagują na otaczający je świąteczny zgiełk. W przypadku przyjęć o międzynarodowym charakterze świetnie sprawdzają się gry: Dixit, Dobble, Ticket to Ride czy Jungle Speed!


3. Nartorolki

Nartorolki
I cóż, że bez śniegu? Ze świątecznych kapci można wyskoczyć na zimowe szusy po asfalcie lub leśnej drodze! Ktoś powie, że to nędzny substytut… ale wystarczy spróbować, by przekonać się, że to doskonałe źródło endorfin oraz idealna rozgrzewka przed sezonem narciarskim w górach. Konstrukcje z szyn i kółek mogą mocować do butów nawet kilkuletnie dzieci! Uzupełnieniem rynsztunku nartorolkarza są kijki, ochraniacze oraz kask. Jazda na nartorolkach poprawia krążenie, rozwija zdolności motoryczne, a podczas Świąt świetnie integruje, pozwala wyjść z męczącej roli "uczestnika przyjęcia" i jest przygodą samą w sobie!

4. Wystawa szopek

szopka
Propozycja nie do odrzucenia - przede wszystkim przez starszą reprezentację rodu. Szopki krakowskie cenione są na całym Świecie. Wyśmienita okazja do wysokich dyskusji estetycznych, “szopki w szopce” - czyli możliwość niebanalnych ujęć selfie i rodzinnych zdjęć... Wreszcie, to doskonały pretekst, by odwiedzić Kraków i skorzystać z dodatkowych atrakcji kulturalnych miasta. Komu jednak Kraków nie jest po drodze - wystawy szopek można oglądać także w wielu innych miastach Polski takich jak np. Warszawa, Wrocław czy Białystok.


5. Piramida z ludzi

Piramida z ludzi
Które z zabaw fizycznych najlepiej budują poczucie wspólnoty, angażują wszystkich przedstawicieli rodu niezależnie od wieku, wyznania i opcji politycznych? Do takich zabaw z pewnością należy wieża z ludzi polegająca na utworzeniu jak największej ilości kondygnacji z uczestników, lub też - jak najciekawszej figury. Cyrkowe sztuczki i geometryczne formy na podstawowym poziomie nie wymagają wysokiej sprawności fizycznej, za to dają możliwość  wytchnienia i ucieczki z klatki pełnej świątecznych konwenansów.


Różnorodnych i ekscytujących pomysłów na spędzenie bezśnieżnych Świąt jest bez liku.  Wciąż jednak pozostaje pytanie: dlaczego nie ma już śniegu na Święta? Czy powrócą jeszcze czasy, kiedy w okresie Świąt Bożego Narodzenia zjeżdżało się na sankach i lepiło bałwana? Odpowiedzi - między innymi na to pytanie - poszukuje Leonardo Di Caprio w filmie "Czy czeka nas koniec? Codzienne wybory, sposób życia ma wpływ na to, jak będzie zmieniał się otaczający nas świat. Cieszmy się więc, że śnieg - choć rzadko - w ogóle jeszcze się pojawia. Niech wspomnienie bajecznej zimy towarzyszy nam podczas robienia zakupów, wyrzucania śmieci czy wybierania środka transportu. Przyszłość śniegu leży w Twoich rękach!

Stwórz wiadomość
Podaruj radość
Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w domu Mikołaja
Zamów Nowy film 2019 i odbierz swój rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 452205 osób
NewsletterZapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Przepisz wynik działania: 2 + 2
Wysłaliśmy rabat na Twojego maila.